Gypsy Swing

Band-in-a-Box úžasně pomáhá při studiu této hudby i díky úžasným transkripcím většiny skladeb v  DiaB (Django in-a-Box)

Na počátku stál Django Reinhardt. S houslistou Stéphane Grappellim založil Quintette du Hot Club de France, který popsal kritik Thom Jurek jako jedna z nejoriginálnějších skupin v historii jazzu. Jeho nejznámější skladby se staly jazzovými standardy. Patří mezi ně například My Sweet, Minor Swing, Tears, Belleville, Djangology a Nuages.

Jako začínající "mladá" kapela Jazz za Bukem sice nehrajeme čistý gypsy swing, ale BIAB i DIAB nám pomáhá hodně zvládat úsilí jak se  ideálu přibližovat.

Od zpracování transkripcí Steliosem Panosem do úžasné sady Django-in-a-Box se využitím všech předností BIAB stalo cvičení skutečně hrou

Stelios Panos učitel hudby z Madagaskaru si dal tuto úžasnou práci a přepsal více jak 250 originálních sól včetně odpovídajících autentických doprovodů do Band-in-a-Box.  Nyní již existují   vedle jeho projektu Django-in-a-Box také, odpovídající šablony stylů s reálným zvukem, takže cvičení skladeb je zábavné. V celé záplavě internetových škol gypsy swingu od předních kytaristů jako Josho Stephana, Stochela Rosenberga,  Danilea Baraka & Pauluse Schäfera  a mého osobního učitele Yakoova Hootera z TelAvivu je Band-in-a-Box a v něm DIAB perfektním základem.